דבר ראש החוג למדעי המחשב

messages board

ראש החוג:
פרופ' דניאל קרן
dkeren@cs.haifa.ac.il

יו"ר ועדת תארים מתקדמים:
פרופ' רונן שאלתיאל
ronen@cs.haifa.ac.il

עוזרת מנהלית לראש החוג:
נטלי לנדר
nlander@cs.haifa.ac.il

החוג למדעי המחשב באוניברסיטת חיפה משלב מחקר ברמה בינלאומית עם מצוינות בהוראה.

תחומי המחקר כוללים הן תיאוריה של מדעי המחשב והן תחומים יישומיים. חברי הסגל מפרסמים את עבודותיהם בבמות בינלאומיות מהשורה הראשונה, וזוכים בעקביות בפרסים ובמענקי מחקר. החוג נהנה מתמיכתו של מכון קיסריה-רוטשילד ליישומים בין-תחומיים של מדעי המחשב.

בד בבד, אנו מכשירים בוגרים מעולים למגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. תוכנית הלימודים לתואר ראשון בחוג מקנה לבוגרים בסיס מוצק במדעי המחשב, עם עומק מתימטי ותיאורטי והכשרה רחבה בתכנות ובמערכות מחשב. התוכנית גם מאפשרת לשלב לימודי ליבה במדעי המחשב עם תחומי ידע אחרים, ובכך לאפשר לבוגרים להשתלב לא רק בתעשיות עתירות הידע, אלא גם במקצועות בין-תחומיים. בוגרי התואר הראשון שלנו מועסקים בכל חברות הפיתוח הגדולות בארץ, כמו גם בחברות הזנק מצליחות. תוכנית "אתגר" הייחודית מאפשרת לתלמידי תיכון מצטיינים להשלים תואר ראשון במדעי המחשב במקביל ללימודים בביה"ס התיכון. כמו כן, אנו משתתפים בתוכנית "חבצלות" היוקרתית, המכשירה את עתודת קציני המחקר של חיל המודיעין.

תוכניות הלימודים לתואר שני ושלישי הן מחקריות ורובם המכריע של תלמידנו מפרסם את תוצאות מחקריהם בכנסים וכתבי עת מובילים. מעל מחצית מבוגרי התואר השלישי שלנו מועסקים כיום במשרות אקדמיות, בארץ ובחו"ל.

פרופ' דניאל קרןהחוג מתאפיין באווירה נעימה ולבבית. נשמח אם תצטרפו אלינו !